Festival nad Řekou 2010

  • česky
  • english

Přejdi na obsah

Teatr NF Děkovačka Teatr Nowogo Fronta

Divadla

Obdobně jako u poezie budou i divadelní představení obsahově korespondovat s hlavními cykly.

Doporučujeme sledovat tuto rubriku.

Jára Cimrman – čestným hostem Festivalu nad řekou!

V neděli 1. srpna v Prácheňském muzeu vernisáž výstavy
tohoto geniálního vynálezce z doby Belle Époque.

Cimrman šapito

Prototyp Internetu. Do zakoupeného stanu na Letné posadil Jára Cimrman 12 středoškolských profesorů ve výslužbě,kteří telefonicky lidem odpovídali na dotazy ze svého oboru. Fungoval 4 roky, poté 3 profesory napadly viry a mistr přišel o data z těchto oborů.

Za laskavé svolení zveřejnění kresby tohoto vynálezu J.C., podporu a s...polupráci, srdečně děkujeme! www.cimrman.at

Domnívali jsme se, že syntetickou podstatu Festivalu nad řekou, kde se na břehu řeky Otava spojují literatura, výtvarné umění, hudba, fotky i film, jsme vymysleli v našem týmu my. Jak jsme se mýlili! Když jsme probírali plejádu géniů, kteří zdobí firmament doby Belle Époque s našim kolegou Martinem Grossem, upozornil nás na to, že vedle Edisona, Tesly, Kelloga, Nobela a jiných jsme na největšího vynálezce této doby prostě zapomněli. A tak na sklonku roku 2009 jsme se domluvili, že velká část Festivalu nad řekou bude věnovaná komplexnímu dílu Járy Cimrmana.


V neděli 1.8., v Kulturním domě v Písku, v 19 hodin začne festivalové představení hry České nebe v podání Divadla Járy Cimrmana.

Bohužel, už bez jednoho z autorů, herce, dramatika a režiséra Ladislava Smoljaka.

Festival nad řekou Vás všechny zve na tento syntetický, multižánrový víkend.

České nebe 2

České nebe

Nález Cimrmanovy hry České nebe potvrdil, že stopa geniálního autora nekončí rokem 1914. Drama zachycuje dobu, kdy na zemi propukla 1. světová válka. Sledujeme ji z nebe, kde se dávno mrtví velikáni českých dějin strachují o osud svého lidu. Česká nebeská komise ve složení svatý Václav, praotec Čech a J. A. Komenský se v krizové situaci rozšiřuje o nové členy, aby vnukla národu myšlenku samostatného státu. Hra je vhodná k oslavám 28. října, ale lze ji uvádět i jindy.

Za laskavé svolení zveřejnění fotky a popis děje, srdečně děkujeme! www.cimrman.at
Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku